Projekční činnost a zajištění dokumentace

Realizace stavby, to je propojení mnoha profesí a oblastí, které je nutné pro plynulý průběh řešit komplexně. Projekční a architektonická kancelář ARCHITEP HK má díky dlouholetému působení mnoho spolehlivých partnerů, se kterými projekční činnost konzultuje, proto může svým klientům zajistit dokonale zpracovaný výsledek. Jen tak může vzniknout důmyslně propracovaný a funkční objekt.

Projektování staveb

Věnujeme se projektování všech pozemních budov – od bytových, občanských, přes administrativní po průmyslové. Kromě této oblasti se specializujeme na sportovní areály, u kterých se zaměřujeme především na zimní stadiony. V rámci projekční činnosti pro vás připravíme dokumentaci ke stavebnímu povolení, provedení stavby i výběru zhotovitele stavby. Samozřejmostí je příprava investičního záměru i dokumentace k územnímu řízení.

Projektová dokumentace a přípravná činnost

Projektové dokumentaci předcházejí konzultace, během kterých se navrhne koncept stavby a varianty řešení. Následně vytvořená dokumentace pracuje již s konkrétními hodnotami a je nezbytná pro získání stavebního povolení a především pro samotné stavební práce.

Obsah projektové dokumentace se řídí vyhláškou 499/2006 Sb. a obsahuje například tyto části:

  • Technická zpráva pro jednotlivé profese (stavba, topení, voda, plyn, kanalizace...)
  • Výkres či 3D vizualizace (situace, pohledy, zpracování detailů)
  • TZB (instalace a rozvody technických zařízení v budovách)
  • Požárně bezpečností řešení stavby
  • Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

S projektovou dokumentací úzce souvisí inženýring a autorský dozor, který také pro své klienty zajišťujeme. 

Projekty rodinných domů

Dle přání klientů realizujeme projekty rodinných domů pro novostavby i rekonstrukce. Provádíme také osazení a změny typových staveb. Domluvte si s námi schůzku, rádi s vámi zkonzultuje vaše představy a navrhneme vám nejlepší možné řešení.

Máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat!